Svenska Norwichterrierklubben
en rasklubb inom Svenska Kennelklubben, grundades 1978

 

Protokoll förd vid Svenska Norwichterrierklubbens konstituerande möte 2022-03-05

 

Svenska Norwichterrierklubbens styrelse
fr.o.m 2022-03-05

Ordförande (1år)

Åsa Öman
Kattfotvägen 1
746 51 Bålsta
070 212 21 27
asa.oman@mail.bktv.se

 

Vice ordförande (1 år kvar)

Ann-Marie Figved
Fredsmötesvägen 7
437 41 Lindome
  
070-2071999
mio.monello@figved.se

 

Sekreterare (1 år kvar)

Eira Wassberg
Järnvägsgatan 21 A
565 32 Mullsjö
070 565 77 29
eira.wassberg@gmail.com

 

Kassör och adjungerande

Ewa-Maria Andorff-Ripa
Gräsmossen 1
517 33 Bollebygd

Tel: 0705-692186
ewa-maria@flottatjarn.se

 

Ledamot (2 år)

Lotta Hegardt Witt
Norra Kustvägen 675
263 92 Jonstorp
0708-236262
lotta@skeppargarden.se

                                                                                                                                             

Ledamot (2 år)

Mette Löfquist 
Sanden 3
36393 Lammhult
 
070-5928713
celsianadamascena@hotmail.com   

                                                                                                                 

Suppleant (1år) 

Lena Magnusson
Dalgången 17
374 37 Karlshamn
0708-812288   
l_magnusson@hotmail.com

 

Valberedning (2 år)

Carita Holmgren
Gonäsvägen 51
771 94 Ludvika
Tel. 0702-433207 
largren@telia.com 

 

Valberedning /  sammankallande (1 år)

Marianne Walfrid
Östra Farmvägen 6 A
212 16 Malmö
Tel. 0705-644645
marianne_walfrid@hotmail.com
                                                                                                                                                                  

Valberedning    (1 år)                                     

Katinka Klockljung 
Gökstigen 8
654 68 Karlstad
073 714 43 63
katinka.swe@gmail.com 
    

                 

Ordinarie Revisor

Björn Wannebo    
Sisjövägen 325
436 38 Askim
        
0708- 807030                                                                                                                                      bjorn@bcmab.se  

 

Ordinarie Revisor

Katinka Weibull
Galoppvägen 7
29791 Vittskövle
044-353106
0734-139052
katinka.weibull@telia.com

 

Suppleant / revisor

Cissi Linde
Böskedalsvägen 10
269 62 Grevie
070-2824119
essegarden@telia.com

 

Suppleant / revisor

Ánita Broms
Hasselgränd 7
269 33 Båstad
Tel: 0431-369639
Tel: 0761-043688
ab.skeda@gmail.com

 

Webmaster

Ulla Alfredsson
Kullen 4
363 93 Lammhult
Tel 070-2060631
ulla.alfredsson@gmail.com

 

Webshop

Tina Johansson
Lalarp Lundyholm
512 91 Sexdrega
Tel. 0706-289743
tina.johansson1965@hotmail.se

 

Redaktör Norwichterrierposten

Charlotte Retzner
Markörvägen 26
226 49 Lund
Tel. 0702-107563
charlotte@retzner.se

 

Redaktör Årsboken

Vakant